• lepszy nastrój
 • jasność umysłu
 • wewnętrzny spokój
 • działanie antydepresyjne
 • nie uzależnia

cena/jakość: 5/5

Problemy z koncentracją a stres – jak poprawić koncentrację mimo obowiązków

masz problemy z koncentracją? koniecznie czytaj dalej!

Czytasz książkę, ale łapiesz się na tym, że po kilku stronach zaczynasz gubić wątek? Próbujesz przyswoić nowe informacje, ale jakoś opornie wchodzą Ci do głowy? Ludzie zaczynają inaczej Cię traktować, gdy po raz kolejny muszą Ci o czymś przypominać? Dodatkowo denerwują się, bo myślą, że ich nie słuchasz? Jeśli cierpisz na brak koncentracji to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pomoże Ci zrozumieć problemy z koncentracją i poznać sposoby jak poprawić koncentrację skutecznie i na długie lata.


Menu:

Problemy z koncentracją a stres

Koncentracja to nic innego jak skupienie przez pożądany moment naszej uwagi na wykonywanej czynności, myśli czy przedmiocie. Często jednak zdarza się tak, że nasze myśli uciekają gdzieś podczas wykonywania jakiegoś zadania, jesteśmy obecni i fizycznie słuchamy kogoś, ale jego słowa uciekają gdzieś bokiem i już po chwili nic z przekazanych nam informacji nie pamiętamy. Głównym czynnikiem wywołującym taki stan jest niestety stres, którego nie brakuje w codzienności każdego człowieka.

Jeśli więc ten problem dotyka również nas warto poszukać w internecie metod jak ćwiczyć koncentrację. Można spróbować:

 • żucia gumy,
 • wypicia kawy,
 • posłuchania relaksującej muzyki,
 • zastosowania aromaterapii, które skutecznie odpędzą stres.

A jeśli któraś z tych technik zadziała koncentracja myśli na pewno pomoże nam lepiej przyswoić informacje i szybciej uporać się z powierzonymi nam zadaniami. Można również zainwestować w leki na koncentrację.

Suplementy, tabletki i leki na koncentrację

Większość z nas wybiera najszybsze rozwiązania problemów – w ciągłym biegu nie mamy czasu na długofalowe działanie. Jeśli więc poprawa koncentracji jest naszym priorytetem, ale nie mamy czasu na długie ćwiczenia, odpoczynek lub techniki relaksacyjne – warto wtedy zainwestować w suplementy diety dedykowane na problem z koncentracją i pamięcią. Oparte są na naturalnych składnikach, takich jak:

 • magnez,
 • witamina B,
 • kofeina,
 • żeń-szeń,
 • czy guarana.

Możemy więc sięgnąć po nie z czystym sumieniem gdy gnębią nas problemy z koncentracją. Wystarczy jedna tabletka dziennie, by odczuć poprawę w zapamiętywaniu i koncentracji na wykonywanej czynności. Inne sposoby na koncentrację to również dostępne w aptekach leki, które dzięki mocniejszemu działaniu osiągną lepszy efekt w krótszym czasie.

Tabletki na koncentracje, które możemy polecić

Duże uznanie wśród ludzi borykających się z problemem z pamięcią i nastrojem zyskały kapsułki Neuromood. Te dzięki naturalnym składnikom są w pełni bezpieczne i wpływają znacząco na poprawę samopoczucia.  Ale przede wszystkim mają atrakcyjną cenę w porównaniu do innych podobnych preparatów. Jednak na początek zdecydowanie lepiej sięgnąć po suplementy na koncentrację. Działają one łagodniej, ale może właśnie ta mniejsza dawka wystarczy naszemu organizmowi, by wrócić do formy. Natomiast tabletki na koncentrację, które są już regularnymi lekami na receptę, warto zostawić jako ostateczność, gdy wszelkie inne metody zawiodą, by niepotrzebnie nie faszerować organizmu.

Sposoby jak poprawić koncentrację

Mając więc problem z koncentracją i pamięcią warto zacząć od najbardziej podstawowej rzeczy – jest nią trening koncentracji. Przede wszystkim należy zacząć od systematycznego ćwiczenia pamięci – rozwiązywania krzyżówek, nauki słówek z języka obcego lub gier logicznych. Dodatkowo na pamięć pomoże nam również dbanie o aktywność fizyczną, a także wpłynie pozytywnie na kondycję całego organizmu. Na tym etapie, gdy nie widzimy zadowalających efektów, można również wprowadzić wspomagająco witaminy na koncentrację. Te wspomogą działanie naturalnych metod, a dzięki naturalnym składnikom nie odczujemy ich negatywnie na zdrowiu. Przy takiej mieszance działań zaburzenia koncentracji powinny zniknąć prędzej niż się pojawiły!

Czy tylko stres wpływa na brak koncentracji?

Ze stresem mamy do czynienia bardzo często – w szkole, w pracy, na uczelni, w domu i po godzinach. Często jest motywacją do działania i napędem do stawiania sobie wyższych i bardziej ambitnych wymagań. Jednak w pewnym natężeniu staje się przeszkodą. Wtedy właśnie warto sięgnąć po zioła na koncentrację czy ćwiczenia na koncentrację, by na chwilę słabości naszego organizmu wspomóc go w całkiem naturalny sposób. A ćwiczenie koncentracji przyda się nie tylko w chwili doraźnej, ale również warto wprowadzić je do naszej tygodniowej rutyny, by dbać o sprawny umysł.

Źródła:
 1. Bioremediation of a soil contaminated by hydrocarbon mixtures: the residual concentration problem.; Nocentini, M., D. Pinelli, and F. Fava.; Chemosphere 41.8 (2000): 1115-1123.
 2. Peterson’s stress concentration factors; Pilkey, Walter D., and Deborah F. Pilkey; John Wiley & Sons, 2008.

3 Odpowiedzi do Problemy z koncentracją a stres – jak poprawić koncentrację mimo obowiązków

 1. Angie pisze:

  Macie jakieś sprawdzone sposoby na zmniejszenie stresu?
  Pół roku temu zaczęłam pracę w korporacji i nie mogę poradzić sobie ze stresem… Na samą myśl o pójściu tam mam mdłości i ataki paniki!
  Jak sobie z tym poradzić??? Pomocy!

  • Paullina pisze:

   Olejki do aromaterapii? Połączyć je z masażem? To na pewno Ci pomoże.
   Herbatki ziołowe, albo wyciąg z melisy w tabletkach, tylko polecam szukać taki, które nie otępią Cię albo nie uśpią. Pewnie nie chodzi też o to, żebyś przespała po prostu pracę.
   Albo się stamtąd zwolnij. Dużo jest opcji p:

 2. stuudentkaaaa pisze:

  Na studiach problemy z koncentracją to codzienność. Wiele godzin spędzonych na uczelni, na długich, często nudnych przedmiotach skutecznie zmniejsza zdolność do koncentracji… 🙁
  Nie wyobrażam sobie niestety chodzenia na zajęcia bez dobrych tabletek na skupienie. Oczywiście staram się ćwiczyć pamięć, ale przy takim natłoku obowiązków ciężko o dodatkowy czas na mnemotechniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć × = dwadzieścia cztery