• lepszy nastrój
  • jasność umysłu
  • wewnętrzny spokój
  • działanie antydepresyjne
  • nie uzależnia

cena/jakość: 5/5

Archiwum kategorii: Porady

Domowe sposoby na stres, nerwy i uspokojenie

Żyjemy w szalonych czasach i każdego dnia mierzymy się z wieloma obowiązkami i wyzwaniami. Nic więc dziwnego, że coraz częściej jesteśmy nerwowi, męczy nas długotrwały stres i szukamy metod na rozładowanie towarzyszącego nam ciągle napięcia. Wbrew pozorom nie musimy od razu szukać pomocy u specjalisty. Istnieją bowiem domowe sposoby na stres i nerwy, które często okazują się być skuteczne. A zatem jak opanować nerwy i jak walczyć ze stresem, by poczuć w końcu spokój? Każdy domowy sposób na uspokojenie jest wart wypróbowania.

Tabletki nasenne – poznaj najlepsze zioła bez recepty i tabletki na sen

tabletki nasenne, które wspomogą bezsenność

Stres, bezsenność, obniżenie nastroju – te problemy dotyczą coraz większej rzeszy Polaków. Przyczynia się do tego stres w pracy, nieregularny tryb życia, niedobór niezbędnych witamin i minerałów. Na szczęście, przed tymi ostatnimi możemy się skutecznie chronić – wziąć mocne tabletki na sen. Preparaty witaminowe pomagające walczyć ze stresem i lekkimi stanami depresyjnymi są bardzo skuteczne. Z pomocą przychodzą również zioła na bezsenność w postaci suplementów diety – ziołowe tabletki na sen. Sprawdź, które tabletki nasenne bez recepty dostępne na rynku są najskuteczniejsze.

Menopauza – objawy i leki na menopauzę, które ułatwią te trudne lata

menopauza objawy i poziomy estrogenu

Menopauza jest szczególnym okresem w życiu kobiety, kiedy to jej organizm stopniowo przechodzi ze stanu płodnego w niepłodny. Choć zjawisko to jest całkowicie naturalne to towarzyszą mu liczne, nieprzyjemne dolegliwości. Objawy menopauzy są nie tylko dokuczliwe, ale dodatkowo potrafią znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście z pomocą przychodzą skuteczne leki na menopauzę, jednak przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się, który z produktów cieszy się największym uznaniem wśród stosujących go kobiet.

Leczenie nerwicy – objawy i sposoby jak leczyć nerwicę

leczenie nerwicy i dlaczego trzeba zadbać o nerwy i zmienne nastroje

Nerwica, neuroza, zaburzenia nerwicowe to zespół zaburzeń psychicznych o różnorodnym podłożu. Definiuje się ją jako zespół dysfunkcji narządów oraz psychogennych zaburzeń emocjonalnych. U chorych na nerwice występują powiązane ze sobą wzajemnie zakłócenia procesów psychicznych oraz patologicznych form zachowania. Zaburzenia nerwicowe charakteryzują się bardzo często pełną świadomością chorego obecności objawów, właściwą oceną ich absurdalności, a jednocześnie związanym z nimi nieodpartym lękiem. I właśnie owy krytycyzm wobec zachodzących objawów wyróżnia nerwicę od skrajnego zaburzenia, czyli psychozy. Poznaj objawy oraz skuteczne sposoby na leczenie nerwicy, a także poznaj medykamenty, które pomogą szybko zażegnać ten problem.

Problemy z koncentracją a stres – jak poprawić koncentrację mimo obowiązków

masz problemy z koncentracją? koniecznie czytaj dalej!

Czytasz książkę, ale łapiesz się na tym, że po kilku stronach zaczynasz gubić wątek? Próbujesz przyswoić nowe informacje, ale jakoś opornie wchodzą Ci do głowy? Ludzie zaczynają inaczej Cię traktować, gdy po raz kolejny muszą Ci o czymś przypominać? Dodatkowo denerwują się, bo myślą, że ich nie słuchasz? Jeśli cierpisz na brak koncentracji to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pomoże Ci zrozumieć problemy z koncentracją i poznać sposoby jak poprawić koncentrację skutecznie i na długie lata.

Problemy z pamięcią i jej zaniki wywołane stresem

problemy z pamięcią i wstążka na palcach

Żyjąc w dzisiejszym świecie, wszyscy jesteśmy poddani ciągłemu stresowi i życiu na czas. Nie każdy, jest świadomy, iż długotrwały stres, może mieć wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale też na funkcjonowanie naszego mózgu czy powodować problemy z pamięcią, a w bardziej zaawansowanej formie i zaburzenia pamięci. Dlatego też, tak ważna jest prewencja stresu lub po prostu wiedza, którą możemy wykorzystać i pomóc sobie, w celu poprawy pamięci, koncentracji i ogólnego samopoczucia. Warto być świadomym co na pamięć jest dobre i co poprawia pamięć, aby móc zastosować tę wiedzę w praktyce.

Jak poradzić sobie z depresją? 7 wartościowych porad

Jak poradzić sobie z depresją? 7 wartościowych porad

Depresja to choroba, która może dotknąć każdego. Prawda jest taka, że nawet osoby z sukcesami zawodowymi i satysfakcjonującym życiem osobistym są na nią narażeni. Kilkanaście procent dorosłych rokrocznie zapada na depresję. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z depresją?

Jak wyjść z depresji, kiedy wszystko zawodzi?

Jak wyjść z depresji, kiedy wszystko zawodzi?

Depresja to okropna choroba, mogąca skutecznie rujnować zdrowie i życie. Zaburzenie to należy do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Każdego roku na depresję choruje kilkanaście procent dorosłych osób – rachunek ten dotyczy zarówno krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych. Niestety, pomimo wzmożonej edukacji szkolnej obejmującej zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym, ciągle wiele osób neguje istnienie depresji. Tymczasem choroba ta – jeśli jest nieleczona – może zagrażać życiu. W artykule odpowiemy na pytanie jak wyjść z tej ciężkiej choroby i znowu wrócić do cieszenia się życiem.

Jak pomóc osobie z depresją, aby okazać wsparcie?

Jak pomóc osobie z depresją, aby okazać wsparcie?

Depresja to choroba psychiczna. Nie można jej lekceważyć, ale konieczne jest podjęcie leczenia, aby doprowadzić pacjenta do zmiany nastroju. Według badań depresja dotyka dzisiaj coraz więcej osób – i kobiet, i mężczyzn. Dużym problemem z nią związanym jest fakt, że dotyczy nie tylko samego chorego, ale także jego rodziny. Wiele osób zastanawia się, jak pomóc choremu na depresję, bo faktycznie nie jest to łatwe.

Leczenie depresji jest możliwe!

Leczenie depresji jest możliwe!

Depresja może zaatakować każdego. Choroba nie jest zależna ani od płci, ani od wieku lub statusu społecznego. Zaburzenia nastroju niekiedy pojawiają się niepostrzeżenie – nawet wtedy, gdy życie chorego teoretycznie jest szczęśliwe i satysfakcjonujące. Jak wyleczyć depresję? Czy leczenie domowe depresji ma sens?