Archiwum kategorii: Porady

Tabletki nasenne – poznaj najlepsze zioła bez recepty i tabletki na sen

Stres, bezsenność, obniżenie nastroju – te problemy dotyczą coraz większej rzeszy Polaków. Przyczynia się do tego stres w pracy, nieregularny tryb życia, niedobór niezbędnych witamin i minerałów. Na szczęście, przed tymi ostatnimi możemy się skutecznie chronić – wziąć mocne tabletki na sen. Preparaty witaminowe pomagające walczyć ze stresem i lekkimi stanami depresyjnymi są bardzo skuteczne.… Czytaj dalej »

Problemy z pamięcią i jej zaniki wywołane stresem

Żyjąc w dzisiejszym świecie, wszyscy jesteśmy poddani ciągłemu stresowi i życiu na czas. Nie każdy, jest świadomy, iż długotrwały stres, może mieć wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale też na funkcjonowanie naszego mózgu czy powodować problemy z pamięcią, a w bardziej zaawansowanej formie i zaburzenia pamięci. Dlatego też, tak ważna jest prewencja stresu lub… Czytaj dalej »

Problemy z koncentracją a stres – jak poprawić koncentrację mimo obowiązków

Czytasz książkę, ale łapiesz się na tym, że po kilku stronach zaczynasz gubić wątek? Próbujesz przyswoić nowe informacje, ale jakoś opornie wchodzą Ci do głowy? Ludzie zaczynają inaczej Cię traktować, gdy po raz kolejny muszą Ci o czymś przypominać? Dodatkowo denerwują się, bo myślą, że ich nie słuchasz? Jeśli cierpisz na brak koncentracji to ten… Czytaj dalej »

Jak pomóc osobie z depresją, aby okazać wsparcie?

Depresja to choroba psychiczna. Nie można jej lekceważyć, ale konieczne jest podjęcie leczenia, aby doprowadzić pacjenta do zmiany nastroju. Według badań depresja dotyka dzisiaj coraz więcej osób – i kobiet, i mężczyzn. Dużym problemem z nią związanym jest fakt, że dotyczy nie tylko samego chorego, ale także jego rodziny. Wiele osób zastanawia się, jak pomóc… Czytaj dalej »

Jak wyjść z depresji, kiedy wszystko zawodzi?

Depresja to okropna choroba, mogąca skutecznie rujnować zdrowie i życie. Zaburzenie to należy do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Każdego roku na depresję choruje kilkanaście procent dorosłych osób – rachunek ten dotyczy zarówno krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych. Niestety, pomimo wzmożonej edukacji szkolnej obejmującej zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym, ciągle wiele osób neguje istnienie depresji.… Czytaj dalej »

Globus histericus – prześladujące uczucie nerwowej guli w gardle

Czasem każdy człowiek odczuwa duże zdenerwowanie, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie. Objawy nie dotyczą jedynie psychiki, lecz wpływają też na ciało człowieka. Charakterystyczna gula w gardleto tak zwany globus histericus. O czym świadczy ucisk w gardle przy przełykaniu? Kogo dotyka kula histeryczna i co zrobić, żeby się jej pozbyć? W artykule zainteresowani znajdą… Czytaj dalej »

Menopauza – objawy i leki na menopauzę, które ułatwią te trudne lata

Menopauza jest szczególnym okresem w życiu kobiety, kiedy to jej organizm stopniowo przechodzi ze stanu płodnego w niepłodny. Choć zjawisko to jest całkowicie naturalne to towarzyszą mu liczne, nieprzyjemne dolegliwości. Objawy menopauzy są nie tylko dokuczliwe, ale dodatkowo potrafią znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście z pomocą przychodzą skuteczne leki na menopauzę, jednak przed dokonaniem… Czytaj dalej »

Leczenie nerwicy – objawy i sposoby jak leczyć nerwicę

Nerwica, neuroza, zaburzenia nerwicowe to zespół zaburzeń psychicznych o różnorodnym podłożu. Definiuje się ją jako zespół dysfunkcji narządów oraz psychogennych zaburzeń emocjonalnych. U chorych na nerwice występują powiązane ze sobą wzajemnie zakłócenia procesów psychicznych oraz patologicznych form zachowania. Zaburzenia nerwicowe charakteryzują się bardzo często pełną świadomością chorego obecności objawów, właściwą oceną ich absurdalności, a jednocześnie… Czytaj dalej »

Domowe sposoby na stres, nerwy i uspokojenie

Żyjemy w szalonych czasach i każdego dnia mierzymy się z wieloma obowiązkami i wyzwaniami. Nic więc dziwnego, że coraz częściej jesteśmy nerwowi, męczy nas długotrwały stres i szukamy metod na rozładowanie towarzyszącego nam ciągle napięcia. Wbrew pozorom nie musimy od razu szukać pomocy u specjalisty. Istnieją bowiem domowe sposoby na stres i nerwy, które często… Czytaj dalej »

Leczenie depresji jest możliwe!

Depresja może zaatakować każdego. Choroba nie jest zależna ani od płci, ani od wieku lub statusu społecznego. Zaburzenia nastroju niekiedy pojawiają się niepostrzeżenie – nawet wtedy, gdy życie chorego teoretycznie jest szczęśliwe i satysfakcjonujące. Jak wyleczyć depresję? Czy leczenie domowe depresji ma sens?

Co to jest chandra? Dowiedz się o fototerapii i jesiennym spadku energii

Dziwny smutek, który pojawia się nieoczekiwanie i nie chce nas opuścić, w literaturze jest opisywany zwykle jako chandra. Czy jednak ma on swoją definicję, czy można z nim skutecznie walczyć, a przede wszystkim – czy będziemy w stanie odróżnić go od depresji? Odpowiedzi na te pytania czekają w naszym artykule.